Parko taisyklės

1.PRIEŠ ATVYKSTANT Į PARKĄ, KIEKVIENAS LANKYTOJAS TURI SUSIPAŽINTI SU PARKO TAISYKLĖMIS BEI PRIVALO JŲ LAIKYTIS.

2.PARKO BILIETAI GALIOJA IR KITOMIS DIENOMIS, JEIGU DĖL DIDELIO SRAUTO ŽMONIŲ JŲ NEPANAUDOJOTE.

3. Vaikai iki 10m. gali eiti kartu su tėvais/globėjais į zombių šaudymą, su šaudymo bilietu, tačiau negauna ginklo. Vaikų ginklo Kamuoliukai atitenka Tėvams/Globėjams.

4.NEPILNAMEČIAI ASMENYS PRIVALO BŪTI SU SUAUGUSIŲJŲ PRIEŽIŪRA.

5.NEPILNAMEČIAI ASMENYS GALI PATEKTI VIENI TIK Į LABIRINTO PRAMOGĄ.

6.PARKO ADMINISTRACIJA NEATSAKO UŽ PALIKTUS AR PAMESTUS DAIKTUS.

7.PARKO DARBUOTOJAI PASILIEKA TEISĘ BE ATSKIRO ĮSPĖJIMO, IŠPRAŠYTI ASMENIS, KURIE NESILAIKO PARKO TAISYKLIŲ.

8.ĮEIDAMI Į PARKĄ JŪS SUTINKATE, KAD BŪSITE FOTOGRAFUOJAMI, FILMUOJAMI BEI ŠĮ MEDŽIAGA BUS PANAUDOTA INTERNETE.

9.DRAUDŽIAMA Į PARKĄ ĮSINEŠTI GĖRIMUS BEI ALKOHOLINIUS GĖRIMUS IR MAISTĄ.

10.DRAUDŽIAMA ŠIUKŠLINTI PARKO TERITORIJOJE.

11.DRAUDŽIAMA PARKE LANKYTIS SU AUGINTINIAIS.

12.DRAUDŽIAMA ĮSINEŠTI Į PARKO TERITORIJĄ PIROTECHNIKOS UŽTAISUS.

13.TERITORIJA YRA STEBIMA VAIZDO KAMEROMIS.

14.DRAUDŽIAMA LIESTI ANIMATORIUS PRAMOGŲ ZONOSE, DEKORACIJAS, EKSPONATUS, DRAUDŽIAMA GADINTI AR KITAIP ELGTIS SU PARKO TURTU, KITU ATVEJU BUS KVIEČIAMA POLICIJA.

15.ASMENYS KURIE YRA APSVAIGĘ NUO ALKOHOLIO AR PSICHOTROPINIŲ MEDŽIAGŲ NEBUS ĮLEIDŽIAMI Į PARKO TERITORIJĄ.

16.VISI SUAUGĘ ASMENYS ĮEIDAMI Į PARKO TERITORIJĄ ATSAKO PATYS UŽ SAVE IR SAVO VAIKUS BEI SUTINKA SU PARKO TAISYKLĖMIS.

Perkantiems bilietą į šaudymą.

1. Sutarties dalykas.

Organizatorius suteikia žaidėjui ir jo lydimiems žaidėjams teisę šios sutarties nurodytu laikotarpiu, šioje sutartyje numatyta tvarka ir sąlygomis naudotis žaidimų aikštelėmis ir reikiama įranga, o žaidėjas už tai įsipareigoja laikytis taisyklių ir sumokėti organizatoriui nustatytą mokestį.

2. Užmokestis.

2.1. Žaidėjas už naudojimasi žaidimo aikštelėmis ir reikiama įranga organizatoriui sumoka nustatyto

dydžio užmokestį. Jei yra lydimi žaidėjai, už juos mokama už kiekvieną atskirai.

2.2. Užmokestis organizatoriui turi būti sumokėtas žaidimui prasidėjus grynais pinigais arba mokant

pavedimu į organizatoriaus banko sąskaitą.

3. Žaidėjo teisės ir įsipareigojimai.

3.1. Žaidėjo ir jo lydimų žaidėjų teisės:

3.1.1. Gauti informaciją apie saugų dažasvydžio žaidimą ir naudojamą įrangą.

3.1.2. Naudotis žaidimų aikštelėmis savo nuožiūra, suderinus veiksmus su instruktoriumi.

3.1.3. Reikalauti, kad būtų pakeista techniškai netvarkinga įranga.

3.2. Žaidėjo ir jo lydimų žaidėjų įsipareigojimai:

3.2.1. Laikytis saugaus dažasvydžio taisyklių ir instruktoriaus nurodymų, elgtis taip, kad savo veiksmais nesukeltų žalos sau ir aplinkiniams.

3.2.2. Organizatoriaus teritorijoje ir aikštelėse suteikta įranga naudotis atsakingai ir saugiai, kad jo ar jo lydimų žaidėjų veikimu ir neveikimu nebūtų padaryta žala sau bei lydimam žaidėjui, kitam žaidėjui, kito žaidėjo lydimų žaidėjų ar bet kurių trečiųjų asmenų gyvybei, sveikatai ar turtui.

3.2.3. Vengti pažymėtų pavojingų vietų bei pastebėjus kitas pavojingas sveikatai vietas apie tai pranešti kitiems žaidėjams, lydimiems žaidéjams ir instruktoriui.

3.2.4. Kiek įmanoma nedelsdamas informuoti instruktorių apie veiksmus ir/ar įvykius, kurių pasekmėje gali būti/buvo padaryta žala žaidėjui, lydintiems žaidéjams ar kitų asmenų sveikatai, gyvybei, turtui o taip pat apie aplinkybes, del kurių žaidėjas negali žaisti dažasvydžio žaidimo.

3.2.5. Pasibaigus sutartyje numatytam žaidimo laikui gražinti organizatoriui gauta įrangą.

3.2.6. Sudarydamas šia sutartį žaidėjas patvirtina, kad jo ir jo lydimų žaidėjų sveikatos būklė yra tinkama dažasvydžio žaidimui bei neegzistuoja sutrikimai ar kitos savybės, dėl kurių žaidėjas ar jo lydimi žaidėjai negalėtų saugiai žaisti dažasvydžio žaidimo, ar keltų grėsmę žaidėjo, jo lydimų žaidėjų ar trečiųjų asmenų sveikatai, gyvybei ar turtui. Laikoma, kad iki pradedant žaidimą žaidéjas yra pasitikrinęs savo ir lydimų žaidėjų sveikatą bei prisiima visą atsakomybę už savo bei lydimų žaidėjų sveikatos būklę.

3.2.7. Šalys supranta, kad lydimiems žaidėjams, kurie yra nepilnamečiai, valdingų nurodymų pilna apimtimi organizatorius negali duoti, todėl už nepilnamečius asmenis, žaidžiančius dažasvydį visiškai atsakingi yra jo tėvais ar globėjais prisistatantys ir kartu atvykę pilnamečiai asmenys. Pilnamečiai asmenys priimdami sprendimus dėl nepilnamečių vaikų ar globotinių žaidimo prisiima riziką dėl nepilnamečiams galinčių kilti neigiamų pasekmių, įskaitant sveikatos sutrikdymą, fizinį skausmą.

4.Organizatoriaus teisės ir įsipareigojimai.

4.1. Organizatorius įsipareigoja.

4.1.1. Prieš pradedant naudotis žaidimo aikštelėmis, suteikti žaidėjui informaciją apie saugaus dažasvydžio žaidimo taisykles, apmokyti kaip tinkamai naudotis apsaugos priemonėmis ir žaidimo įranga, pravesti detalų instruktažą, atsakyti į žaidėjų klausimus.

4.1.2. Paskirti žaidimo organizavimo instruktorių.

4.1.3. Pateikti techniškai tvarkingą dažasvydžio įrangą (markerį, apsauginę kaukę).

4.1.4. Kilus pavojui ar pastebėjus saugaus dažasvydžio taisyklių grubius pažeidimus stabdyti vykstantį žaidimą ir šalinti iš žaidimo arba perspėti žaidėją.

4.1.5. Atsitikus nelaimingam atsitikimui užtikrinti operatyvų pagalbos organizavimą.

4.1.6. Pažymėti pavojingas žaidimo aikštelės vietas arba įspėti apie jas. Vykstant ekstremaliam žaidimui neištirtose teritorijose ar ne žaidimo aikštelėse, apleistuose pastatuose žaidėjus įspėti, kad jie patys turi saugotis ir žaidėjas pilnai atsako už savo veiksmus ar neveikimą, ir savo sveikatą.

4.2. Organizatoriaus teisės.

4.2.1. Organizatorius (instruktorius) turi teisę vienašališkai be atskiro įspėjimo nutraukti šią sutartį ir pašalinti žaidėją bei jo lydimus žaidėjus iš žaidimo aikštelių, jei žaidėjas ar jo lydimi žaidėjai iš esmės pažeidžia šią sutartį. Saugumo taisyklių nesilaikymas šalių susitarimu yra laikomas vienu iš esminių sutarties pažeidimų.

5.Atsakomybė.

5.1. Šalis pažeidusi šią sutartį, įsipareigoja atlyginti patirtus nuostolius, kitai šaliai dėl sutarties pažeidimu, išskyrus atvejus, kai žalą nulėmė nukentėjusios šalies veiksmai, įskaitant, bet neapsiribojant tyčią ar didelį neatsargumą. Sutartyje numatytų pareigų ir/ar saugumo taisyklių, su kuriomis yra supažindintas žaidėjas, nevykdymas ar netinkamas vykdymas savaime yra laikomi dideliu žaidėjo neatsargumu arba kalte.

5.2. Žaidėjas atsako už savo ar jo lydimų žaidėjų kaltus veiksmus ar neveikimą žaidimo metu ir įsipareigoja atlyginti žalą organizatoriui ar bet kuriems tretiesiems asmenims, padarytą šių veiksmų ar neveikimo pasekmėje.

5.3. Žaidėjas supranta, kad dažasvydžio žaidimas gali būti pavojingas sveikatai, sukelti traumų, fizinį skausmą, ir sutinka, jog žaidimo metu tokios pasekmės gali atsirasti. Žaidėjas taip pat prisiima visą riziką dėl bet kokios žalos, galinčios kilti tiek jam, tiek lydimiems asmenims dažasvydžio žaidimo metu.

5.4. Žaidejas įsipareigoja organizatoriui atlyginti žalą, jeigu aikštelė, joje esanti įranga, o tai pat žaidėjui perduotas inventorius buvo sugadintas ar prarastas dėl aplinkybių už kurias atsako žaidėjas.

5.5. Organizatorius neatsako uz trečiųjų asmenų padarytą žalą.

Saugaus dažasvydžio žaidimo taisyklės.

Bendrosios nuostatos:

1. Paskirtis. Užtikrinti saugų ir kokybišką dažasvydžio žaidimo organizavimą bei tvarką.

2. Pagrindinės sąvokos:

2.1. Dažasvydžio žaidėjas - tai fizinis asmuo, sulaukęs 18 metų amžiaus, bei išklausęs instruktažą apie saugaus žaidimo reikalavimus ir pasirašęs saugaus dažasvydžio žaidimo sutartį. Dažasvydžio žaidėjas šių taisyklių prasme taip pat laikomi ir 18 metų nesulaukę žaidėjai turintys raštišką ar žodinį (kai atvyksta kartu) tėvų ar globėjų sutikimą žaisti dažasvydžio žaidimą bei išklausę instruktažą apie saugaus žaidimo reikalavimus (lydimi žaidėjai), kai už šiuos asmenis saugaus dažasvydžio žaidimo sutartį pasirašo pilnamečiai asmenys.

2.2. Dažasvydžio organizatorius - tai fizinis ar juridinis asmuo, turintis specialiųjų žinių ir patirtį organizuojant dažasvydžio žaidimus.

2.3. Dažasvydžio instruktorius - tai fizinis asmuo, ne jaunesnis kaip 16 metų amžiaus turintis specialiųjų žinių apie dažasvydžio įrangą.

2.4. Žaidimų žiūrovas - tai fizinis asmuo, atvykęs stebėti dažasvydžio žaidimą.

2.5. Dažasvydžio šautuvas - tai gamyklinis mechaninis ar elektromechaninis įtaisas, kurio šūvio galia neviršija 2J (džiaulių) ir yra pritaikytas šaudyti dažų, plastiko ar guminiais kamuoliukais.

2.6. Apsauginė kaukė - tai specialiai pagaminta kaukė, skirta apsaugoti akis ir veidą nuo tiesioginių dažų ar kitų kamuoliukų pataikymo žaidimo metu.

2.7. Žaidimo aikštelė - tai dažasvydžio instruktoriaus nurodyta teritorija, pritaikyta žaisti dažasvydžio žaidimus.

2.8. Neutrali vieta - tai saugi vieta skirta žaidimo metu paženklintiems (nukautiems) žaidėjams susirinkti ir laukiant kito žaidimo pradžios, stebėti kitus žaidėjus.

2.9. Instruktažas - tai žaidėjų supažindinimas su saugaus žaidimo reikalavimais bei kita reikalinga informacija, užtikrinančia saugą ir sklandžią dažasvydžio žaidimo eigą.

II. Dažsavydžio žaidėjai:

3. Dažasvydžio žaidėjas, atvykęs į žaidimo organizavimo vietą, prisistato žaidimo organizatoriui ar instruktoriui ir informavęs apie atvykimą, eina ruoštis žaidimui.

4. Pasiruošęs žaidimui, žaidėjas ar grupė žaidėjų informuoja instruktorių apie pasiruošimą ir privalomai išklausę instruktažą bei pasirašę saugaus dažasvydžio žaidimo sutartį (už lydimus asmenis sutartį pasirašius atsakingiems asmenims), gauna reikiamą dažasvydžio įrangą. Žaidėjas asmeniškai atsako už jam patikėtos dažasvydžio įrangos tyčinį sugadinimą ar praradimą. Neišklausius instruktažo ir nepasirašius saugaus dažasvydžio žaidimo sutarties, žaisti dažasvydį draudžiama.

5. Dažasvydžio šautuvas išduotas kartu su kita reikiama įranga su arba be kamuoliukais. Dažasvydžio kamuoliukais šautuvas užpildomas žaidimo aikštelėje ar specialiai tam skirtoje vietoje leidus instruktoriui. Žaidėjams ne žaidimo metu pakelti ginklo vamzdį (ginklo šūvio trajektorija privalo būti nutaikyta į apačią) ar taikytis į žmogų griežtai draudžiama.

6. Žaidejai, turintys šautuvą su kamuoliukais, patys atsako už savo veiksmus ir kilusias pasekmes, jei jos atsiras dėl neatsargaus ar tyčinio naudojimosi šautuvu, pažeidžiant šias taisykles.

7. Žaidejas, prieš įeidamas į aikštelę, užsideda apsauginę veido kaukę ir eina į starto vietą bei kartu su kitais žaidėjais ten ruošiasi žaidimui. Išgirdę ir įvykdę instruktoriaus komanda, „Pasiruošiam, nuimam šautuvo saugiklį” laukia žaidimo signalo pradžios. Nuaidėjus signalui prasideda žaidimas. Žaidimo trukmė priklauso nuo pasirinkto žaidimo scenarijaus. Paženklintas žaidėjas įjungia šautuvo saugiklį bei nenusiimdamas kaukės, nuleidęs šautuvą ir uždėjęs laisvą ranką ant galvos ar ją iškėlęs, išeina iš aikštelės į neutralią vietą, pasideda šautuvą į jam skirtą vietą ir tik nuėjęs į numatytą saugią vietą, ir įsitikinęs, kad saugu, gali nusiimti apsauginę kaukę.

8. Žaidėjai žaidimo aikštelėje ir neutralioje vietoje privalo dėvėti apsauginę kaukę. Po žaidimo, neutralioje vietoje įsitikinus, kad visi šautuvai yra saugūs (uždėti kaiščiai ar yra stove ir įjungti saugikliai), apsauginę kaukę galima nusiimti. Žaidėjui griežtai draudžiama šauti į kitą žaidėją, kuris nedėvi apsauginės kaukės, tyčia gadinti dažasvydžio įranga.

9. Paženklintas žaidėjas gali stebėti žaidimą be apsaugines veido kaukės tik būdamas saugioje vietoje, kuri apsaugota specialiais tinklais ir stovėdamas ne arčiau 0,5 metro atstumu iki tinklo.

10. Žaidimo ir poilsio tarp žaidimo metu draudžiama taikytis į žmogų, kuris nedėvi apsauginės kaukės. Žaidimo metu draudžiama pasikelti apsauginę kaukę, be instruktoriaus leidimo pradėti žaidimą, naudoti fizinį ar psichologinį smurtą, vartoti ar būti apsvaigusiam nuo alkoholio, narkotikų ar kitokių psichotropinių medžiagų. Draudžiama šauti į kitą žaidėją iš arčiau nei 5 metrų atstumu, trukdyti žaidimui, bet kokiais veiksmais, nesuderinamais su žaidimo tikslu.

11. Pasibaigus žaidimo laikui, žaidėjai asmeniškai grąžina jiems patikėtą dažasvydžio įrangą.

III. Dažasvydžio instruktorius:

12. Dažasvydžio instruktorius pasitinka atvykusius žaidėjus ir jiems suteikia pirminę informaciją apie pasiruošimo žaidimui eigą. Instruktorius su kiekvienu žaidėju sudaro saugaus dažasvydžio žaidimo sutartį.

13. Instruktorius paruošia žaidimui reikiamą įrangą ir įsitikiną, kad ji yra techniškai tvarkinga ir tinkama naudoti.

14. Instruktorius instruktuoja pasiruošusius žaidėjus, supažindina juos su saugaus dažasvydžio žaidimo taisyklėmis, apmoko kaip naudotis dažasvydžio įranga bei aptaria kitus organizacinius klausimus. Atsako į visus žaidėjams kylančius klausimus.

15. Instruktorius įsitikinęs, kad visi žaidėjai išklausė instruktažo bei pasirašė saugaus dažasvydžio žaidimo sutartį, išduoda reikiamą įrangą. Dažasvydžio kamuoliukai išduodami atskirai. Draudžiama išduoti dažasvydžio įrangą žaidėjams, kurie yra neblaivūs, neišklausę instruktažo ir nepasirašę saugaus dažasvydžio žaidimo sutarties.

16. Instruktorius visą žaidimo laiką stebi žaidėjus, duoda jiems pastabas ir patarimus, organizuoja žaidimus, skelbia žaidimo pradžią ir pabaigą, prižiūri įrangą, stebi žaidėjų elgesį ir prireikus imasi priemonių tvarkai atkurti.

17. Pasibaigus žaidimams, instruktorius priima, išduoda dažasvydžio įrangą, ją sutikrina ir paruošia kitiems žaidimams.

18. Esant reikalui, instruktorius privalo stabdyti žaidimą, prireikus suteikti ir pirmąją med. pagalbą ar pašalinti žaidimui trukdantį asmenį.

IV. Dažasvydžio žaidimo organizatorius:

19. Organizatorius, organizuodamas dažasvydžio žaidimą, atsako už teikiamos paslaugos kokybę.

21.Organizatorius aprūpina tvarkingą dažasvydžio įrangą, ją remontuoją.

22.Organizatorius rūpinasi tinkama dažasvydžio aikštelių būklę, organizuoja jų statymą ir priežiūrą, užtikrina įdomių žaidimų scenarijų pasiūlą.

V. Žiūrovai:

23. Žiūrovai, atvykę stebėti dažasvydžio žaidimo, privalo dėvėti apsauginę veido kaukę ar specialius apsauginius akinius bei signalinės spalvos liemenę. Žiūrovams, neatitinkamiems šių reikalavimų, draudžiama stebėti dažasvydžio žaidimus.

24. Žiūrovams draudžiama pasakinėti aikštelėje esantiems žaidėjams apie tai, kur žaidimo metu slepiasi kiti žaidėjai, kitaip trikdyti žaidimą, atlikti veiksmus, prieštaraujančius žaidimo tikslams.

VI. Baigiamosios nuostatos:

25. Organizatorius ir instruktorius neatsako už žaidimo metu patirtus žaidėjų sužalojimus ar kitokius nuostolius, jei jie padaromi trečiojo asmens veiksmais, kito žaidėjo veiksmais, dėl žaidimo saugumo reikalavimų nesilaikymo ar dėl neįveikiamų aplinkybių. Kiti su atsakomybę susiję klausimai nustatyti saugaus dažasvydžio žaidimo sutartyje.

26. Žaidėjas žaisdamas dažasvydį gali patirti stresą ar nemalonių išgyvenimų, taip pat fizinį skausmą šūvių metu.